top of page

Jak wygląda szkolenie z kierowania ruchem

Zacznę od stwierdzenia, że jeśli ktoś nie zda egzaminu tzn., że nie chciał zdać. Może się tak zdarzyć w przypadku kiedy pracodawca wyśle na szkolenie pracownika, który nie chce mieć uprawnień do kierowania ruchem. Taka życiowa sytuacja.


Szkolenie trwa 8 godzin i w tym czasie oprócz suchej teorii o rozporządzeniach i aktach prawnych jest przekazywanych dużo praktycznych przykładów z życia wziętych. Na każdym szkoleniu czy kursie jest jak w szkole. Jeśli nauczyciel lubił swoją pracę to i wiedzę przekazywał w sposób ciekawy. Nie inaczej jest na szkoleniu z kierowania ruchem. Dobry wykładowca nie będzie zamęczać uczestników szkolenia tylko paragrafami; zaprezentuje ciekawe filmy z YT o tematyce kursu i opowie historie z własnego doświadczenia.


Jak zdać egzamin?


Pierwsza rada to robić notatki.

Nikt nie będzie kazał Wam uczyć się numerów i dat rozporządzeń; na egzaminie można korzystać z notatek. Wykładowca z reguły mówi co jest istotne i może pojawić się na egzaminie i wówczas możecie mieć pewność, że będzie pytanie z tego zakresu. Notatek nie rób "słowo w słowo" lecz skrótami bo egzamin jest w postaci testu JEDNOKROTNEGO wyboru.


Rada numer dwa.

Szanuj swojego wykładowcę i wytrzymaj te 8 godzin bez przeglądania TikToka, FB, YT czy IG. Nie daj mu odczuć, że to co mówi średnio Cię interesuje. Pamiętaj że to on od razu po egzaminie będzie oceniać Twój test.


Trzecia rada. To Wy będziecie stać na drodze i Wy będziecie narażeni na niebezpieczeństwo. Czym więcej wyniesiecie z tego szkolenia, tym większa szansę będziecie mieć na bezpieczne wykonywanie czynności na drodze. Nie chodzi tylko o zaliczenie szkolenia, poprawnym wypełnieniu test i uzyskania uprawnień do kierowania ruchem. W przyszłości będziecie funkcjonować na drodze często o dużym natężeniu ruchu; niejednokrotnie przy słabej widoczności. Dlatego wynieście z tego kursu jak najwięcej, a będziecie bezpieczniejsi na drodze.


Więcej o szkoleniu i egzaminie w kategorii "szkolenia oraz egzamin" https://www.rkr.net.pl/blog/categories/szkolenie-oraz-egzamin414 wyświetleń1 komentarz

1 commento


Jeżeli masz jakieś pytania co do tego materiału to napisz proszę w komentarzu lub skontaktuj się z nami poprzez maila którego znajdziesz na KONTAKT 🆓

Mi piace
bottom of page